Gazar Group s r.o., Liškova 1770/64, Předměstí, 412 01 Litoměřice, tel.: 720 978 703
Speciální světelné zdroje
Gazar Group. s r.o.
   Úvod  |  Katalog  |  Katalog ORBITEC  |  Ceny  |  Kontakt  | 
Katalog speciálních žárovek

SPECIÁLNÍ ŽÁROVKY  

        MAPA

 

   - signální vláknové  

   - signální tlumivky

   - signální multiled   

   - pro optiku

   - sufitky 

   - pro letectvo a lodě 

  

   - běžné  nehalogenové   

          - klasické E14 - E40    

          - klasické B    

          - reflektorové   

          - globe       

          - lineární    

          - kompaktní    

          - tepelně odolné - pro trouby na pečení   

         - fluorescenční trubice    

 

   - běžné  halogenové   

   - pro audio-video  

   - pro multipoužití     

   - PAR lampy  

   - medicinální   

   - UV  

   - NARVA

SPECIÁLNÍ ŽÁROVKY

  - pro všeobecné osvětlení nehalogenové

         - klasické B  

        -  B22 SPHÉRIQUE CLAIRE - trafic lights 8000 h

      327   

008125	B22 SPH.CL SIGN.130V 25W 8000h
008126	B22 SPH.CL.SIGN.130V 40W 8000h
008127	B22 SPH.CL.SIGN.230V 25W 8000h
008128	B22 SPH.CL.SIGN.230V 40W 8000h
 
 Galerie světelných zdrojů
TESLA HPZ600 orientační cena bez DPH: 350 Kč
Napětí Volt - V: 225
Výkon Watt - W: 600
Patice: R7s
Průměr - mm: 15
Výška - mm: 79
Světelný tok - lm: 15500
Teplota chromatičnosti - K: 3200
Průměrná životnost - hodiny: 75

Doplňující informace:
Halogenová žárovka TESLA HPZ600, HPZ600TESLA, HPZ600 TESLA,
 Mimo jiné dodáváme světelné zdroje také od firmy:
 Philips
O společnosti Philips a vývoj osvětlení v divizi Lighting:
V roce 1891 zahájil strojní inženýr Gerard Philips výrobu svítidel s uhlíkovými vlákny. V roce 1908 zahajuje společnost Philips výrobu lamp s wolframovými vlákny, které následují v dalších letech plynové lampy vybavené svinutými wolframovými vlákny. Vzhledem k tomu, že nabídka typu svítidel je velice rozsáhlá, otevírá společnost Philips v roce 1931 první světové středisko pro návrhy a konzultace v oblasti osvětlení. Od 30.let 20.století výzkumy společnosti dávají základ pro výrobu nových typů svítidel jako sodíkové lampy (SOX), které přináší ekonomické osvětlení venkovních veřejných prostor, dále lampy s dvojitým stočeným vláknem pro univerzální používání. V rychlém sledu následují vosokotlaké rtuťové a halogenové lampy, a rok 1938 je rokem uvedením zářivky. Tyto roky představovaly jen počátek ve vývoji osvětlení. Šedesátá léta otevírají cestu k rozsáhlé průmyslové výrobě halogenových žárovek. V sedmdesátých letech vědci společnosti objevují nízkopásmové fosfory, které znamenají revoluci v technologii zářivek. Od této doby lze vyrábět svítidla s vyšším výstupem světla s dobrými barevnými vlastnostmi. V dalších letech dochází k přechodu na zářivky s menším průměrem a v osmdesátých letech dochází k miniaturizaci zářivek. Philips jako první zavedl kompaktní úzké zářivky. Nejdříve typ SL, následuje typ PL. Je také uvedena na trh kompaktní vysokotlaká sodíková zářivka díky jejímž vlastnostem se otevírají nové cesty pro dekorativní a výstavní osvětlení. Ke konci 80.let přichází Philips na trh s osvětlením Arena Vision, což představuje prvotřídní osvětlování stadionu. Začátek 90.-tých let představuje zavedení první bezelektrodové zářivky napájené indukcí generátoru HF. Tyto roky představují zavedení lampy Mastercolour (osvětlení obchodu a výloh), systém T5 vybavený úzkou fluorescenční trubicí (úspory energie i materiálu, flexibilita v designech optiky a svítidel), zavedení zářovky UHP (Ultra High Power pro projekci dat), dále zavedení svítidel pro automobilový průmysl MPXL (Micro Power Xenon Light) vyzařující dvakrát více světla než halogenové lampy při nižší spotřebě energie o 30%. Ke konci 90.let dochází k výrobě recyklovatelných zářivek TL. Nové tisíciletí přináší zdokonalování signalizačních zářivek pro automobilový průmysl HyperVision, vylepšení zářivek UHP a zavedení světelných diod LED Luxeon společnosti Lumileds pro účely orientace a řada LED pro značení a dekorace.

Budoucnost
   Cílem společnosti není jen samotná inovace, ale uspokojování potřeb koncových uživatelů tak, aby se lépe cítili, byli více v bezpečí nebo v příjemnějším pracovním prostředí a hlavně úspora energie.

Životní prostředí
   Společnost Philips věnuje velkou pozornost tomu, aby výrobky byly ekologicky šetrné. Došlo ke snížení rtuti u zářivek Master TLD Super 80 a odstranění rtuti a olova u výbojek SON-PIA. Vzhledem k tomu, že nejcennějším zdrojem, které světelné zdroje spotřebovávají je elektrický proud, zaměřil Philips své úsilí na recyklování druhé generace u svých výrobků řady Master.
Aktuální nabídka:

Koncepce MASTER, jejímž cílem je dosažení nejvyšší možné energetické efektivity, aniž by byla omezena kvalita osvětlení, celoživotní spolehlivost. Tento inovační program vedl ke vzniku skupiny Philips MASTER.
Indukční výbojka QL: životnost 60.tisíc hodin
Zářivka TL5: průměr 16mm
Mastercolour CDM vysoká barevná stálost (21 typů pro venkovní i vnitřní použití)

Halogenidové výbojky
Křemíkový hořák:MHN-TD, MHN-SA, MHW-TD, HPI Plus, HPI-T Plus, HPI-T Pro, MH-T
Keramický hořák: CDM-T, CDM-TC, CDM-TD, CDM-R, CDM-TP, CDM-TT, CDM-ET, CDO-ET
- velký rozsah příkonů (35-5000W)
- vynikající podání barev osvětlovaných předmětů
- dlouhá životnost

Sodíkové vysokotlaké výbojky
MASTER SON-T, SON-T Plus, SON-T agro, SON-PIA Plus, SON-T, SON-PIA HG free,
SON-T PIA HG free, SON-Pro, SON Comfort Pro, SON-T Comfort Pro, SDW-TG, SDW-T
- nejvyšší měrný světelný výkon ze všech vysokotlakých výbojek až 150 l/W
- extrémně dlouhá životnost 15000 - 18000h
- našly uplatnění převážně ve veřejném osvětlení
- jsou nejúspornějším světelným zdrojem, který umožňuje barevné vidění.

Nízkotlaké sodíkové výbojky
MASTER SOX-E, SOX-Pro

Rtuťové výbojky
HPL-4 Pro, HPL-Comfort, HPLN, HPL-R
Speciální použití: CS 50W-4/L1, CS 50W-4/L2,CS 100W 2, CS 200W 4
- nepotřebují zapalovač, ale předřadník
- jsou používány v průmyslových provozech, např. ve výrobních halách

Směsové výbojky
ML, ML-R

Halogenové žárovky
- na nízké napětí
MASTER Line ES, Brilliantline Pro, Diamondline Pro, Accentline, Capsuleline Pro, Capsuleline,
- na nízké napětí s hliníkovým reflektorem
Brilliantline Pro Alu, Aluline Pro 37/56mm, Aluline Pro 111mm,
- na síťové napětí
Twistline s dichroickým reflektorem, Twistline s hliníkovým reflektorem, MASTER PAR20 Elektronic, PAR16 HalogenA, PAR20 HalogenA Pro, PAR30S HalogenA Pro, PAR38 HalogenA, Clickline, Capsuleline Pro, Plusline Pro Compact, Plusline Pro Small, Plusline Pro Large, HalogenA Pro (různé tvary), Halogen A Pro R80, HalogenA NR50, NR63, Kryptone, IDE
 Informace z Wikipedie (otevřené encyklopedie):
Historie žárovky:
   Technologicky výrobu žárovku zvládl Thomas Alva Edison v roce 1879, na trh byly žárovky uvedeny v provedení s bambusovým vláknem a standardní šroubovací paticí E27 v roce 1881. Edison ale není vynálezcem žárovky. Jeho předchůdcem byl Heinrich Göbel. První pokusy se žárovkou (principiálně vznik světla žhavením materiálů průchodem elektrického proudu) lze datovat k roku 1805 (Humphry Davy). Jako datum jejího vynalezení je často uváděn rok 1854 a jméno Göbel (Goebel), ale výrobou žárovky v soudní síni Edison dokázal, že prvenství ve využití patří jemu. Původní Edisonovy žárovky měly uhlíkové vlákno (zuhelnatělý bambus), dnes se obvykle využívá wolfram, který lépe odolává vysokým teplotám. Aby vlákno neshořelo, je umístěno v baňce z obyčejného skla, ze které je vyčerpán vzduch. U standardních žárovek do 15 watt je obvykle baňka vakuovaná (vzduchoprázdná), u silnějších žárovek je plněná směsí dusíku a argonu, ale také řidčeji kryptonem, nebo dokonce xenonem. Tyto náplně umožňují vyšší provozní teploty vlákna, omezují jeho rozprašování. U standardních a velkých žárovek je náplň volena tak, aby se za provozu tlak v baňce přibližně srovnal s tlakem atmosférickým. U vysoko přežhavených žárovek (také halogenových) bývá provozní tlak mnohonásobně vyšší, než atmosférický. To je třeba brát na zřetel a omezit možnost exploze speciálním sklem, síťkou a podobně. Tam, kde tuto možnost nemáme (optická zařízení, reflektory) musíme počítat s možností rozlétnutí velmi teplých kousků skla. Žárovky bývají také plněny halogenovými sloučeninami, původně čistým jódem, nyní různými organickými sloučeninami bromu (brommetan, bromofosfonitrit, a podobně.

   Ze žárovky se později vyvinula elektronka, která byla základem elektronických přístrojů až do vynálezu tranzistoru. Efekt vyzařování elektronů z rozžhaveného vlákna objevil kolem roku 1890 T.A. Edison a tento efekt je po něm pojmenován. Střední doba života standardní žárovky je 1000 hodin. (Střední doba života znamená, že po uvedené době musí být v provozu nejméně 50% původních žárovek).
Zdroj: Wikipedie
 Galerie světelných zdrojů
NARVA 67612 orientační cena bez DPH: 400 Kč
Napětí Volt - V: 12
Výkon Watt - W: 50
Patice: BA20d
Průměr - mm: 35.0
Výška - mm: 64.0
Světelný tok - lm: 1150
Průměrná životnost - hodiny: 50

Doplňující informace:
žárovka NARVA67612LWT-F4, 67612 NARVA LWT-F4, 67612NARVA LWT-F4,
   Úvod  |  Katalog  |  Katalog ORBITEC  |  Ceny  |  Kontakt  | 
Gazar Group s r.o., Liškova 1770/64, Předměstí, 412 01 Litoměřice, tel.: 720 978 703
Reklama:
Ubytování v hotelu a rezervace ubytování v hotelích po celém světě